Jaki kredyt?

Prędzej czy później jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kredyt, a to samochód, a to ma meble lub nawet na kupno mieszkania czy domu. Banki proponują różne rodzaje kredytów, każdy na warunkach jak najbardziej korzystnych dla klienta. W ofercie banków, na rynku, obok kredytów konsumpcyjnych czy hipotecznych można znaleźć kredyt konsolidacyjny, inwestycyjny lub kredyt w formie karty kredytowej.

Warto też zwrócić uwagę, że kredyty można brać w naszej walucie lub w dewizach. Kredyty różnią się także okresem spłaty, niektóre z nich to kredyty pobrane na krótki czas inne kredyty zaciąga się na długie lata. Jednak bez względu na rodzaj kredytu w większości, banki wymagają jakichkolwiek zabezpieczeń od swoich potencjalnych klientów, lub w przypadku gdy mamy konto w danym banku jesteśmy już sprawdzonym kontrahentem.
Zabezpieczeniem kredytu może być:
– weksel własny in blanco,
– gwarancja bankowa,
– poręczenie podmiotu trzeciego,
– cesja lub ubezpieczenie kredytu.
Dzisiaj jednak większość proponowanych przez banki kredytów posiada odpowiednie ubezpieczenie na różnego rodzaju przypadki losowe osoby, która dany kredyt zaciągnęła. Inna forma zabezpieczenia kredytu to zabezpieczenia rzeczowe. W tym przypadku chodzi o kredyty o dużej wartości a przedmioty, które mogą je zabezpieczać to:
– kaucja,
– hipoteka,
– zastaw,
– blokada środków na koncie,
– przewłaszczenie na zabezpieczenie.
Kredyt to nic innego jak konkretna i zawarta na piśmie umowa pomiędzy bankiem a kontrahentem. W wyniku tego rodzaju umowy klient otrzymuje określone pieniądze na zakup potrzebnych rzeczy. Banki na kredytach zarabiają, jednak dzisiaj są to kredyty już bardziej przystępne dla kredytobiorców.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.