Kredyt na zakup mieszkania

Na polskim rynku znaleźć można dzisiaj wiele firm udzielających pożyczek czy oferujących kredyty. Obok banków, coraz większą popularnością cieszą się instytucje pozabankowe. Ale nie zawsze skorzystanie z ich usług jest możliwe czy opłacalne.

Co prawda pieniądze można mieć na koncie jeszcze tego samego dnia, bez wypełniania mnóstwa dokumentów. Ale z drugiej strony warunki pożyczania są mniej opłacalne, a zaciągana w tych instytucjach kwota oscyluje w granicach kilku tysięcy. Jeśli więc interesuje nas na przykład kredyt na mieszkanie, jedynym rozwiązaniem pozostaje kontakt z bankiem. Czy taki kredyt łatwo jest uzyskać? I jakie czynniki mają wpływ na decyzję banku?

Analizę przyszłej współpracy z bankiem należy zacząć od tego, jaka jest nasza historia kredytowa. I tu wbrew pozorom wcale nie jest w lepszej sytuacji ten, kto nigdy kredytu nie brał. Bo dla banku ważne jest to, w jaki sposób podchodzimy do zobowiązań. Jeśli mamy już za sobą kredyt, który w terminie spłaciliśmy, wówczas bank ma jakby obraz naszego podejścia do kwestii regulacji zobowiązań. Widząc, że nie uciekamy od nich, chętniej udzieli nam kredytu, widząc, że jesteśmy wiarygodni kredytowo.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na czynniki, które w opinii banku mogą zmniejszać nasze zdolności spłacania rat. Jednym z takich czynników jest wielkość comiesięcznych zobowiązań. Jeśli więc mamy jakieś kredyty, postarajmy się je wcześniej spłacić. Dobrze też zrezygnować z karty kredytowej. To też czynnik, który ma wpływ na ocenę ryzyka dokonywaną przez banki.

A czy warto wziąć kredyt na mieszkanie? Jak się okazuje, jak najbardziej, jeżeli chcemy mieszkań na swoim i zależy nam, aby to marzenie, jak najszybciej się spełniło. Taki kredyt to po prostu inwestycja w wymarzoną przyszłość.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.