Jak wybrać kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego

Kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego czy też kredyt hipoteczny to kwestie, które interesują sporą grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje mieszkania. Jednym z najważniejszych pytań na jakie szukają odpowiedzi, to jak wybrać najlepszy kredyt i czym kierować się przy jego wyborze.

Mieszkanie czy dom musi mieć każdy, bo inaczej po prostu się nie da. Różne są drogi do spełnienia marzeń o swoich czterech ścianach. Jedni decydują się na budowę domu, inni kupują nowe mieszkania, a jeszcze inni nabywają mieszkania z tzw. rynku wtórnego. Każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dlatego wybór jest kwestią indywidualną. Ale jak wybrać właściwy kredyt?

Niezależnie czy chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na budowę domu, czy też kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego musisz spełnić kilka warunków, między innymi posiadać odpowiednią zdolnością kredytową. Prawo bankowe wymaga również posiadania odpowiednio wysokiego – 20% wkładu własnego, który może mieć różne formy. Oczywiście przed dokonaniem decyzji bank dokona pełnej analizy kredytobiorcy.

Czym się charakteryzuje dobry kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego? Przede wszystkim niskim oprocentowaniem. Oczywiście trzeba dokładnie sprawdzić ile wynosi RRSO i oprocentowanie nominalne. Wiele banków wymaga również wykupu pakietu ubezpieczeniowego, który zwiększa kredytu, sprawdź jakich stawek będzie wymagać. Przed podpisaniem umowy kredytowej, sprawdź, czy są w niej zawarte opcje wakacji kredytowych, czy zmian kredytowania, jeśli się okaże, ze masz problem z jego spłatą.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.